Четвер, 12.12.2019, 04:28
Відділ освіти Приморської РДА Запорізької області
Приветствую Вас Гість | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Страницы истории... [2]
Дошкольное воспитание [11]
Психологическая служба [3]
Воспитательная работа [7]
Физико - математическое направление [6]
Естественные дисциплины [13]
Физкультурно-оздоровительное направление [12]
Начальные классы [9]
Начальные классы
Филология [3]
Филология
Общественно-гуманитарное направление [2]
Общественно-гуманитарное направление
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входа
Главная » Статьи » Воспитательная работа

Що таке пришкільний табір?

Шановні колеги!

 

Свідченням уваги до проблеми оздоровлення в освітньої галузі є визначення щорічних пріоритетів державної політики у сфері гуманітарного розвитку. Згідно Закону України « Про оздоровлення та відпочинок дітей» від 04.09.2008  №375-ІV- одним з головних напрямків діяльності відділу освіти,молоді та спорту  Приморської райдержадміністрації є  організація оздоровлення та відпочинку учнів загальноосвітніх навчальних закладів Приморського району.

 Актуальність даного питання полягає в якомога  більшому охопленні учнів оздоровчими послугами. Влітку  2012 року в районі працювало 8 таборів з денним перебуванням на базі таких навчальних закладів: СЗОШ № 1 м. Приморська, ЗОШ №2 м.Приморська, ЗОШ № 3 м.Приморська, Петрівської ЗОШ, Радолівської ЗОШ, Інзівської ЗОШ, Преславської БЗОШ, Єлизаветівському НВК.

 Слід зазначити,що результати оздоровчої кампанії 2012 року були оцінені громадс кістю, батьками, учнями на високому рівні,тому у 2013 році планується на базі всіх навчальних закладів Приморського району створити шкільні  оздоровчі табори з денним перебуванням.

 Даний процес вимагатиме надзвичайної конкретності, виваженості, детального аналізу,а головне-глибокої роз’яснювальної  роботи насамперед серед педагогічної та батьківської громадськості .

 Реалізація із створенням шкільних оздоровчих таборів здійснюватиметься звичайно поетапно. Це  не простий  і не безпроблемний процес,проте саме створення таборів дасть змогу забезпечити такі умови для становлення особистості дитини в межах закладу,які б не тільки оздоровлювали,а й  сприяли підготовці всебічно розвиненої особистості,здатної повною мірою реалізувати себе в суспільному житті.

 Реалії сьогодення свідчать, що  оздоровлення це перспективний напрямок розвитку освітньої системи Приморського району,  бо саме воно  сприяє покращенню здоров’я учнівської молоді.

 Сподіваюсь на плідну співпрацю.

Дякую за порозуміння.

С повагою до Вас методист відділу освіти, молоді та спорту     О.О.Шевченко

 

Що таке пришкільний табір?

Це реальний вихід для батьків, які не мають змоги віддати своє чадо на піклування дідусям і бабусям. Для багатьох батьків із різних причин такий спосіб оздоровлення дитини є єдино можливим. Далеко не кожна сім'я може відправити свою дитину на море або в дитячий санаторій. Путівка в заміський табір також вимагає значних матеріальних витрат. Оздоровлення ж у пришкільному таборі, особливо якщо це відбувається за підтримки районної, міської або селищної влади, стає доступним кожній сім'ї.

Для школи пришкільний табір достатньо наболіле питання. Організація його роботи й функціонування протягом майже всього місяця лягає на плечі адміністрації школи та вчителів початкової ланки. Дуже важко розраховувати на творчу енергію та ентузіазм учителя по закінченню навчального року, коли нервова система виснажена й потребує відпочинку чи хоча би зміни виду діяльності. Вихованці пришкільного табору також за рядом обставин змушені залишатися ще майже на місяць у стінах школи, що, звичайно, не сприяє оздоровленню. Особливо це стосується шкіл, що розташовані серед асфальту міських вулиць, і до найближчого парку чи скверу треба добиратись міським транспортом, а подорожі за межі міста за браком коштів узагалі неможливі. –

Як, попри всі «мінуси», зробити час перебування в таборі цікавою, корисною та яскравою частиною літніх канікул? Вихід один - перетворити «мінуси» на «плюси»! Замінити рутинну повсякденну роботу творчою, скрізь бачити позитив, не зводити оздоровлення учнів тільки до посиленого триразового харчування, прогулянок на свіжому повітрі та денного сну з читанням казок, не відкидати жодної цікавої та корисної пропозиції стосовно організації табору - ці завдання треба виконати, щоб 21 день табірної зміни не перетворився на змарнований час.

Перетворюємо «мінуси» на «плюси»!

Колектив вихователів - це ті ж самі вчителі, які відпрацювали весь навчальний рік, а не досвідчені працівники заміських таборів? Зате добре знаєш кожного й кому яку справу доцільно довірити!

Ваш табір не на березі річки й не в лісовому гаю, а на шкільному подвір'ї? Зате все під рукою, і вихователь добре знає всі небезпечні місця й може раціонально використовувати шкільне приміщення та подвір'я.

Вихованці - не нові цікаві обличчя, а ті ж самі «Миколки та Петрики»? Зате добре собі уявляєш психологічні особливості кожного й можеш попередити можливі конфлікти. А також продуктивно використовувати можливості учнів, охоплених позашкільною роботою (музична, хореографічна, спортивна школи та школа мистецтв тощо).

І на останок. Учителю впродовж навчального року в погоні за успішністю та якістю знань залишається небагато часу на різноманітні цікаві виховні заходи, а на розважальні й зовсім часу нема. Коли ж, як не в першій місяць літніх канікул надолужити та вдосконалити те, що за браком часу залишилось незакінченим

Документи, які регламентують роботу пришкільного табору.

Згідно Закону України „Про оздоровлення та відпочинок дітей", табір з денним перебуванням - табір, тимчасово утворений у навчальному закладі, закладі культури, охорони здоров'я, фізичної культури та спорту, в якому забезпечується належний догляд за дітьми, виховний процес, їх повноцінне дозвілля, розвиток творчих здібностей та інтересів і де діти перебувають протягом дня, але не менше 6 годин.

Пришкільний табір - самостійна адміністративна структура при загальноосвітньому навчальному закладі. Тому, як і будь-який заклад, пришкільний табір повинен мати цілий ряд документів, регламентуючих його роботу:

Нормативні документи місцевих органів влади, управління освіти щодо організації літнього відпочинку школярів тощо.

Положення про літній оздоровчий табір.

Кошторис табору

Книгу наказів пришкільного табору, серед яких обов'язковими є накази:

 

«Про організацію роботи шкільного оздоровчого табору»;

«Про розподіл дітей по загонах і закріплення вихователів за загонами»;

-              «Про відповідальність співробітників пришкільного табору за життя й здоров'я дітей»;

«Про профілактичну роботу щодо запобігання дитячого травматизму»;

«Про протипожежну безпеку в пришкільному таборі».

5.             Медичні документи:

дозвіл районної санітарно-епідеміологічної служби на відкриття пришкільного табору (санітарний паспорт табору); перелік медикаментів аптечки табору; - журнал реєстрації прибирання приміщень та закріпленої території; облік миючих та санітарно-гігієнічних засобів; санітарні книжки працівників пришкільного табору; медичні довідки дітей про щеплення та епідемоточення; режим дня пришкільного табору; списки дітей, які потребують дієтичного харчування.

 

Організаційні документи:

акт прийомки табору;

угода з підприємством громадського харчування на організацію харчування дітей;

щоденне меню;

витяг із протоколу педради про надання безкоштовного харчування для категорії дітей соціально незахищених верств населення (сироти і позбавлені батьківського піклування, малозабезпечені) (для учнів 5-9 кл.);

план роботи пришкільного табору;

календарні плани вихователів, вожатого;

заяви батьків на зарахування дітей до пришкільного табору;

списки дітей;

журнал відвідування вихованцями оздоровчого табору;

заяви батьків про відрахування вихованців з пришкільного табору;

штатний розпис;

журнал обліку робочого часу вихователів пришкільного табору;

посадові інструкції для всіх працівників;

графік роботи вихователів;

графік роботи спеціалістів, залучених до роботи в пришкільному таборі;

графік роботи технічних працівників;

7.             Документи з питань профілактики травматизму та охорони здоров'я:

інструкції з охорони праці та безпеки життєдіяльності для працівників та вихованців табору;

куточок основ безпеки життєдіяльності та правил дорожнього руху;

журнал реєстрації інструктажів з охорони праці та безпеки;

інструкція про дії вихователів на випадок пожежі;

план евакуації на випадок пожежі в пришкільному таборі;

інструкція про поточні заходи (екскурсії, подорожі, походи).

8.             Звіт про роботу пришкільного табору (по закінченню зміни).

Положення про літній оздоровчий табір

Дитячий оздоровчий заклад у своїй діяльності має керуватися Конституцією України, Законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами районного відділу освіти, рішенням місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також своїм положенням (статусом), розробленим на основі Типового положення про дитячий заклад оздоровлення та відпочинку, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2009 № 422.

Штатний розклад

Кількість працівників у пришкільному таборі визначається кількістю дітей, що будуть його відвідувати. Групи (загони) комплектують з розрахунку 15-20 осіб у загоні. Кількість вихователів, відповідно визначається з розрахунку 1, 2 вихователі на гр\пл. Штатний розпис затверджується наказом директора навчального закладу.

План заходів роботи пришкільного табору

Начальник табору затверджує План роботи пришкільного табору. В і повинен бути яскраво оформлений, знаходитися на видному місті і бути доступними для дітей та їхніх батьків.

У план роботи табору варто включати оздоровчі заходи, культпоходи і екскурсії, добре продумати роботу табору у другу половину дня.

У інформаційному куточку для батьків та вихованців має бути розміщена путівка дня, режим роботи табору та щоденне меню.

Харчування дітей

Крім проведення змістовного відпочинку школярів перед пришкільним табором стоїть завдання правильного харчування дітей.

Харчування має бути дотримане норм харчування в оздоровчих закладах для учнів (вихованців) навчальних закладів, затвердженого Постановою Кабінет Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 та відповідати Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, Затвердженого спільним наказом міністерства Охорони здоров'я України та міністерства Освіти і науки України від 01.06.2005 №242/329.

Особлива увага приділяється організації роботи харчоблоку: дотримання санітарно-гігієнічних вимог харчування дітей у оздоровчий період, забезпеченості продуктами тощо.

Завідувач виробництвом складає двотижневе меню комплексних сніданків; обідів для харчування дітей у пришкільному таборі. Меню складається урахуванням раціонального харчування та дотримання санітарно-гігієнічних вимог Крім того, завідувач виробництвом має проводити щоденну С – вітамінізацію перших або третіх страв та проводити повноцінну заміну при відсутності тих чи інших продуктів. Двотижневе меню погоджується з головним санітарним лікарем місцево) санітарно-епідеміологічної служби та начальником управління (відділу) освіти, > підпорядкуванні якому знаходиться заклад.

Безпека перебування дітей у пришкільному таборі

Щоб перебування дітей у таборі не понесло за собою неприємних наслідків, обов'язково треба дотримуватися вимог гігієни у спальних та ігрових кімнатах, туалетах та інших приміщеннях.

Кожний вихід груп (загонів) табору на екскурсії повинен супроводжуватися відповідним наказом начальника табору. З дітьми необхідно проводити інструктажі :і правил дорожнього руху та правил поведінки в громадських містах.

 

 

 

Категория: Воспитательная работа | Добавил: Admin (07.02.2013)
Просмотров: 3012 | Рейтинг: 1.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Поиск
ПедПРЕСА
Полезные ссылки
 • Сайт Президента України
 • Міністерство молоді та спорту
 • ІСУО Запорізька область
 • КУРС: Школа
 • КУРС: ДНЗ
 • ЗОІППО
 • РНМЦ ИИТО
 • Заповики
 • ЗОДА
 • Освіта
 • МОН
 • НАУ
 • Верховна Рада України
 • Освіта Запорізької області
 • Олимпиады
 • Интершкола
 • Урядовий портал
 • МФУ
 • Управління ГДС
 • Щоденник
 • Фізкультура та спорт
 • РЦДТ
 • Приморський район
 • Приморська РДА
 • КУ "ІРЦ"
 • РМЦ
 • Нова Українська Школа

 • Репозитарій навчального контенту

  GISMETEO: Погода по г.Приморск
  Copyright MyCorp © 2019Конструктор сайтів - uCoz